Fundacja Talitha Kum

Rekolekcje Uzdrowienia Wewnętrznego

z Maryją

Nie wystarczy odkryć traumę odpowiadającą za nasze zachowania, oczekując, że ludzie zmienią swoje postępowanie. Potrzeba uleczenia starych ran. Ten łącznik ofiaruje uzdrawiająca moc Jezusa.

Rekolekcje Uzdrowienia Wewnętrznego prowadzą do pogłębionej refleksji nad relacjami z osobami najbliższymi, samym sobą, a także sytuacji, które mogły przyczynić się do naszych różnych zranień duchowych mających wpływ na nas samych obecnie. 

Kolejny raz Rekolekcje odbędą się w domu rekolekcyjnym ToTu w Bagnie – przepięknie położonej miejscowości, niedaleko Obornik Śląskich. Teren Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów, gdzie znajduje się dom ToTu, jest pełen zieleni i ścieżek spacerowych. Bliskość natury pozwoli Ci wyciszyć się, aby lepiej przeżyć czas Rekolekcji.

Zapraszamy do przeżycia Rekolekcji Uzdrowienia Wewnętrznego w Bagnie.

Wypełnij poniższy formularz, aby się zapisać.

Rekolekcje 2024

Dziecko musi mieć ukończone 4 lata. Zobacz Regulamin

Dane dzieci

Kaluzula informacyjna RODO: https://talithakum.com.pl/rodo/

Najczęściej Zadawane Pytania

Dla kogo?

Dla Ciebie!

Są jednak pewne ograniczenia.

W Rekolekcjach może wziąć udział osoba pełnoletnia i zdrowa psychicznie. Dom “ToTu” nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych (liczne schody, brak wind).

Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Jaki jest koszt udziału w Rekolekcjach?

Koszt udziału osoby dorosłej to 1260,00 zł.

Koszt udziału dziecka w wieku od 10 do 17 lat to 990,00 zł.

Koszt udziału dziecka w wieku od 4 do 9 lat to 800,00 zł.

O udziale w Rekolekcjach decydować będzie kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczki na poczet Rekolekcji. 

Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie Rekolekcji.

Jaki jest plan dnia?

Każdy dzień to dwa tematy konferencji, które będziesz mieć możliwość omówić w grupie dzielenia. Będziemy się wspólnie modlić i spędzać czas na warsztatach. 

Ramowy plan dnia znajdziesz poniżej:

RAMOWY PLAN DNIA

Gdzie odbędą się Rekolekcje?
Rekolekcje Uzdrowienia Wewnętrznego odbędą się w Bagnie, w województwie dolnośląskim, w gminie Oborniki Śląskie.

Dom “ToTu”
ul. Ziołowa 53, Bagno
55-120 Oborniki Śląskie

Gdzie będziesz spać?

Dom “ToTu” to niedawno wyremontowany 5 kondygnacyjny obiekt z 3-4 osobowymi (maksymalnie 5 os. dla rodzin) pokojami z łazienkami. 

Szczegółowy opis Domu “ToTu” znajdziesz na stronie obiektu: totu.sds.pl.

Masz alergie pokarmowe lub specjalną dietę?

Na miejscu niestety nie ma możliwości zapewnienia uczestnikom specjalnej diety, nie rezygnuj jednak – zadzwoń: +48 737 318 713 (Agnieszka pomoże Ci znaleźć rozwiązanie).

Co będą robić dzieci?

Podczas stałych punktów rekolekcji dzieci przyjeżdżające z rodzicami będą pod opieką animatorek i będą przeżywać swoje własne rekolekcje. W tym roku wybiorą się w podróż dookoła świata w poszukiwaniu Przyjaciela. Głównym tematem ich zajęć będzie modlitwa, a na niektóre punkty programu zostaną podzielone na grupy wiekowe, tak aby zajęcia były dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Przez tydzień będą uczestniczyć w zabawach, grach, codziennej modlitwie, zajęciach, grze terenowej i olimpiadzie. Odkryją, że Przyjacielem jest Bóg, a najważniejszym momentem będzie indywidualne spotkanie z Nim w Najświętszym Sakramencie.

Jak dojechać?

Organizator nie zapewnia dojazdu na miejsce Rekolekcji. 

Do Bagna najłatwiej dojechać własnym samochodem. 

Po wcześniejszym uzgodnieniu, postaramy się pomóc odbierając uczestników ze stacji kolejowej w Obornikach Śląskich.

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń:

E-mail: rekolekcje@talithakum.com.pl

Tel: +48 737 318 713

Świadectwa

Niechciane dziecko, trudne dzieciństwo, koszmarne małżeństwo, niska samoocena – ja, podejmującą wiele prób poprawy „czegokolwiek”. Dostaję ulotkę – REKOLEKCJI UZDROWIENIA WEWNĘTRZNEGO – TYLKO ON MA KLUCZ. Ktoś powiedział – „MYŚLĘ, ŻE TO DLA CIEBIE - ja to przeżyłem, mnie zmieniło i jestem szczęśliwy”. Rekolekcje w Bagnie okazują się cudownym czasem zapewniającym dyskrecję, zrozumienie, zaufanie, czasem wspartym wspólną modlitwą w otoczeniu pięknego parku. CZASEM, W KTÓRYM JEZUS DOTYKA OSOBIŚCIE. Dziękuję Bogu za ten czas a organizatorom za włożony trud i modlitwę. Dziś mogę powtórzyć – „ja to przeżyłam, mnie zmieniło i jestem szczęśliwa”.

Małgorzata

To były całkiem inne rekolekcje w jakich brałem udział. Doświadczyłem w nich, że Boża moc nie ma sobie równych, działa przez ludzi słabych i grzesznych, którzy z miłości do Boga i bliźnich zorganizowali te rekolekcje. Dawali świadectwa swojej wiary. Mimo moich upadków i grzechów doświadczyłem, że moc Boga jest większa od mocy złego.

Janusz

Nie spodziewałem się, że RUW z Maryją będą prowadzone na tak dobrym poziomie. Zdecydowanie Bóg był tam obecny. I oczywiście Maryja. Z wielką starannością przygotowano konferencje. Świadectwa mówców były bardzo mocne. Był też tak bardzo potrzebny czas dzielenia. Zadbano o każdy szczegół. A najbardziej ucieszył mnie Jezus w Najświętszym Sakramencie. Pan dotykał mego serca na różne sposoby.

Tomasz

Na Bożej drodze uzdrowienia kroczę już od 20 lat. W tym czasie otrzymałam od Opatrzności Bożej odpowiednie do moich potrzeb i zranień pomoce. Przeszłam pewien cykl psychologiczno-duchowy uzdrowienia. Przez ostatnich 10 lat z przyczyn zawodowych zdystansowałam się od tej drogi. Jednak w ostatnich latach w moim życiu zaszły trudne wydarzenia, które znowu zaczęły mnie pogrążać. Zaczęłam znowu szukać ratunku. Dobry Bóg wie czego nam potrzeba i jeśli wołamy do Niego, to on śpieszy z pomocą. Tak trafiłam na te rekolekcje, to był strzał w dziesiątkę. Te rekolekcje były dla mnie wyjątkowe. Mimo, że już przechodziłam podobną " bożą terapię" w innych wspólnotach, to nie postawię znaku równości między nimi. Czas, program, tematy i sposób przeprowadzenia poszczególnych bloków był tak ułożony, że mimo ciężkości emocjonalnej nie udręczył mnie. Każda konferencja i dzień warsztatowy miały odpowiednie ramy czasowe ( nie za długo) i kończyły się przyjściem Pana Jezusa. On w Najświętszym Sakramencie wkraczał do naszej sali, dotykał i leczył powolutku, nasze serca według przerabianych tematów. Program modlitewny był tak ułożony, że również nas nie umęczył. Każdy przyjmował lejące się łaski od Pana według swoich potrzeb i otwartości serca. Wszystko odbywało się w wolności. Ja otrzymałam tu ocean łask, całkowite zaleczenie moich starych ran i uzdrowienie tego co ostatnio zaburzyło moje życie, zapewnienie o bezwarunkowej miłości, opiece i prowadzeniu. Odzyskałam nadzieję na przyszłość. Napiszę, że brak mi słów, aby wyrazić wdzięczność za wszystko co tu przeżyłam, doświadczyłam i w co zostałam wyposażona na dalsze zmagania życiowe. Tym świadectwem piszę wielkie DZIĘKUJĘ, przede wszystkim Najwyższemu Bogu, a następnie ludziom, którzy zorganizowali te rekolekcje, kapłanowi, który nam towarzyszył i przynosił Jezusa oraz wszystkim uczestnikom rekolekcji. To był naprawdę błogosławiony czas.

Zosia

Na rekolekcje UW chciałam pojechać już długi czas. Gdy były w planach powiedziałam, że jak tylko będą zapisy ja jadę! Przed wyjazdem pootwierały się pewne sprawy, było mi ciężko, trudno, byłam zdołowana i nie potrafiłam cieszyć się tym co mam. Wiedziałam, że ten czas w Bagnie jest mi potrzebny. I tak było! Ten ponad tydzień, który był mi dany w Bagnie był spotkaniem z żywym Bogiem. Każdy dzień poruszał mnie bardzo, przypominały mi się różne sytuacje z dzieciństwa, z życia nastoletniego, relacje, które wpłynęły na moje dorosłe życie. Bóg pokazywał mi bardzo delikatnie i na tyle ile byłam w stanie się otworzyć, że zawsze BYŁ, zawsze JEST. Dotykał, uzdrawiał przez łzy i uwalniał mnie. Doświadczyłam wielkiego zatroszczenia i miłości od ludzi, którzy tam byli. Najpiękniejsze były dla mnie spotkania z Nim, Panem Jezusem na Adoracji. "W ciszy i przy blasku świec CUD największy dzieje się.. " Myślę, że ten czas pozwolił mi uzdrowić i mam nadzieje zamknąć pewne etapy mojego życia. Bóg pozwolił mi doświadczyć swojej obecności i nieskończonej miłości. Dał mi na nowo nadzieję, umocnił moja wiarę. Wiem, że trzyma mnie w swoich ramionach i przy Nim jestem bezpieczna. Wierzę, że Bóg chce działać również w Twoim życiu, chce Cię uzdrawiać, umacniać i pokazać jak drogi i cenny Jesteś. Zachęcam, znajdź czas i pojedź. Wyjedziesz z Jezusem mocniejszy, silniejszy i wolny.

Kasia